Apteka OnLine

W naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że leki na koncentrację to domena osób starszych lub studentów, którzy nie mogą się uporać ze stresem spowodowanym zbliżającą się sesją egzaminacyjną. Nie sposób zaprzeczyć, że tak nie jest. Owszem, wśród osób starszych, wraz z wiekiem znacznie obniża się zdolność percepcji, szybkość kojarzenia faktów, pojawiają się problemy z pamięcią i koncentracją. Jest to spowodowane zmianami, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. W sytuacjach nadmiernego stresu oraz przemęczenia, również może dojść do znacznego osłabienia koncentracji.

Dlatego też studenci bardzo często w okresie egzaminacyjnym sięgają po suplementacje, pozwalającą zachować im jasność umysłu. Zwiększenie zdolności przyswajania bodźców ze świata zewnętrznego mogą wspomóc takie preparaty, jak: Doppelherz Aktiv Lecytyna Fore, Sesja czy Vimont Lecytyna Plus. Nerwowość, rozdrażnienie, problemy ze snem także wpływają niekorzystnie na zdolność koncentracji.

Poleca się wówczas zażywanie środków o działaniu przywracającym równowagę i spokój. Alanerw, Thionerv czy Biolevox neuro bardzo korzystnie wpływają na układ nerwowy, odżywiają komórki nerwowe, przyczyniając się do ich prawidłowego działania oraz wzrostu prawidłowych reakcji mózgu. Wspomniane leki na koncentrację wykazują wielopłaszczyznowe działanie. Przede wszystkim wspomagają pamięć, zwiększają odporność psychiczną, sprawność poznawczą oraz optymalną aktywność umysłową. Ponadto pomagają utrzymać dobrą formę fizyczną i umysłową, szczególnie w okresie znacznego osłabienia i wyczerpania. Równowaga koncentracji pomaga także utrzymać prawidłowe funkcje narządów wzroku oraz słuchu, co jest szczególnie istotne u osób starszych. Jak widać prawidłowa suplementacja, gwarantuje sprawne działanie całego organizmu.